Η εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 2009 (PHOTOS)

Η εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 2009

Πραγματοποιήθηκε την τρίτη 27 Οκτωβρίου η καθιερωμένη εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου στο κινηματοθέατρο REX.

Μια εκδήλωση που προετοιμάστηκε με πολύ μεράκι και ιδιαίτερη προσπάθεια, λόγω του μικρού χρόνου για τη προετοιμασία της, από τους μαθητές και την καθοδήγηση της υπεύθυνης για τη γιορτή φιλόλογο Μαρία Χατζηπαναγιώτη με τη συνδρομή της καθηγήτριας μουσικής Γιώτας Αλεξοπούλου και του  καθηγητή των καλλιτεχνικών Κωνσταντίνου Πέρκα.

Το αποτέλεσμα τελικά δικαίωσε τις προσπάθειες με αποτέλεσμα αυτό το οποίο παρουσίασαν στην σκηνή του REX να κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον του κοινού το οποίο αποτελούσαν οι υπόλοιποι μαθητές του σχολείου  αλλά και αρκετοί γονείς.

Μετά το τέλος του προγράμματος ακολούθησε η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν για την επίδοση τους στα μαθήματα την προηγούμενη χρονιά,ενώ ορίστηκαν και τα μέλη που θα συνόδευαν τη σημαία κατά την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου κ. Βασιλάκης Γεώργιος καθώς και ο διευθυντής του τμήματος Φυσικής Αγωγής κ. Τζώρτζης Γεώργιος.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

« ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ

ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ»

Όταν τα ανθρωπάκια γίνονται Άνθρωποι και ο μικρός

ο ανώνυμος τεντώνεται στα όρια του μεγαλείου ?

ΠΡΟΣΕΥΧΗ

ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ

Ανάγνωση πρακτικού και καθορισμός Σημαιοφόρου και παραστατών

Παράδοση σημαίας

Απονομή Αριστείων ? Βραβείων

ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ

ΣΥΝΤΟΜΗ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ

Διαβάζουν οι:

Μόσχου Δημήτρης (Γ4), Μουζιούρας Θανάσης (Β5), Φιορέντζη Γεωργία (Γ2), Μπούρας Δημήτρης (Β5), Πεδιαδίτη Εμμανουέλλα (Γ2) – Ζουλινάκη Άρτεμις (Β4), Πατερμαράκη Ελευθερία (Β2)

ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «Χίτλερ να μην το καυχηθείς»

Παίζουν οι: Πάγκαλος Γιάννης (Γ2), Φιορέντζης Μανόλης (Β5) ? Λαούτο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ? ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΜΕΣΩ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ, ΒΙΒΛΙΩΝ,ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΚΩΜΩΔΗΣΗ ΜΕΣΩ ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΙΩΝ

Διαβάζουν οι:

Μπαρμπούνη Μαρίνα (Β2), Γεροντή Κωνσταντίνα (Β4), Αποστολάκη Μαρία (Γ4)

ΑΝΕΚΔΟΤΟ:

Σιμόνι Ντενίσα – Μαρία (Γ2), Γεροντή Κωνσταντίνα (Β4)

Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Διαβάζουν οι:

Καροφυλλάκης Βόσνιακ Άγγελος (Γ2), Καρπαθιωτάκη Βικτωρία (Β4)

«ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ», τραγούδι από τη Σοφία Βέμπο

ΥΨΗΛΟ ΦΡΟΝΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΚΩΜΩΔΗΣΗ

Διαβάζουν οι:

Μασσάρου Χριστίνα, ΣισκάκηΕυαγγελία (Β5)

ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ: «Τα Ανακοινωθέντα»

«Οι Πιτσιρίκοι» απόσπασμα από αφήγημα του Δημήτρη Ψαθά

Παίζουν οι:

Γιατζάκης Γιώργος, Ραμνιοδοπούλου Ελευθερία (Β1), Μακράκης Ελευθέριος (Γ1),Πεδιαδίτη Ηλιάνα, Πλακογιαννάκης Γιώργος, Σκαλαίος Ιάσων, Σπυριδάκης Γιώργος(Γ2), Περάκη Σοφία (Γ3), Γαρεφαλάκης Παντελής, Τζώρτζη Φυλία (Γ4)

___

Τη ΧΟΡΩΔΙΑ αποτελούν: Ανυφαντάκη Ευαγγελία (Α1), Ραμνιοδοπούλου Ελευθερία(Β1), Μενεγάκης Ελευθέριος, Νερατζούλη Έλλη (Β2), Ράντου Μαρία, Τσαγκουρνή Αγγελική, Φιορέντζη Καλλιόπη (Β3), Πεδιαδίτη Ηλιάνα, Σπυριδάκης Γιώργος (Γ2)

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Τζανάκης Δημήτρης, Τσουκάκης Γιώργος, Φραγκάκης Στέλιος (Γ2)

ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΒΟΗΘΗΣΑΝ χορεύοντας ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ: Βαβάκα Κατερίνα, Βάρδας Νίκος,Δήμου Ευαγγελία (Β4), Σκυβάλου Ειρήνη, Μαλακιάν Λίλι (Β5), Τζώρτζη Μαρία (Γ4)

___

Ε ΘΝ Ι Κ Ο Σ   Υ Μ Ν Ο Σ

ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ με αλφαβητική σειρά οικαθηγητές: Αλεξοπούλου Γιώτα (Μουσικός), Πέρκας Κωνσταντίνος (Καλλιτεχνικών),Χατζηπαναγιώτη Μαρία (Φιλόλογος)

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι πρόθυμα συνέβαλαν στην προσπάθειά μας καιιδιαιτέρως τις κκ. Σοφία Μαυροφόρου και Ρίτα Μαρνέλλου για την προσφορά τους στην υλοποίηση της γιορτής

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση.
Για φωτογραφίες με υψηλότερη ανάλυση πατήστε εδώ.